Plánujete rodinnou oslavu? Udělejte ji v zahradě, bude mít jedinečné kouzlo

Plánujete rodinnou oslavu? Udělejte ji v zahradě, bude mít jedinečné kouzlo 1

Tráva, květiny, stromy, sluneční paprsky, příjemný vánek a vůně, která v sobě spojuje všelijaké dobroty. Máte chalupu nebo rodinný dům? Zároveň vám kalendář připomíná rodinnou oslavu? Tak je rozhodnuto, proveďte ji v zahradě!

Byl by hřích během jarních, letních a možná i podzimních měsíců nevyužít kousek země, který vlastníte, na uspořádání rodinných setkání, oslav a víkendových grilovaček s přáteli. Vaření a stolování pod širým nebem má totiž své jedinečné kouzlo a nezaměnitelnou atmosféru. No a pokud k tomu přidáte originální výzdobu, vaši hosté se u vás budou cítit božsky.

Jídlo na čerstvém vzduchu chutná jaksi lépe … Na balkoně, terase, ideálně však v zahradě . Pokud nemáte vybudovány pevné místo pro vaření, grilování a stolování, klidně improvizujte. Polštáře a sedací vaky na trávě či přenosné lavičky pod korunami stromů budou působit romanticky a velmi uvolněně. Nuž, a pokud větve stromů využijete jako ochotné držadla na lampiony či barevné stužky, efekt bude dokonalý.

Myslíte si, a právě to vás od jejího uspořádání odrazuje, že nečekaný letní déšť vám může zahradní oslavu překazit? Mýlíte se. Tedy za předpokladu, že se proti němu pojistíte spolehlivým překrytím, závětřím a hřejivými dekami či plédy, které hostům nabídnete v případě večerního větru a ochlazení. Také nezapomeňte na  slunečníky či zahradní plachty a markýzy, které budou mít silné sluneční paprsky pod kontrolou.

A ještě cosi, pokud i dokonale vybavenou letní kuchyni u domu nemáte, nenechte se od vaření, stolování a uspořádání oslav odradit. Neboť … Na vykouzlení dobrého jídla stačí i jeden starý stůl, ohniště či přenosný gril, dávka kreativity a dobrá nálada. Navíc ten příjemný pocit z času stráveného s rodinou a přáteli vás při vzpomínkách zahřeje ještě iv zimě.