Odkapávače na nádobí

Odkapávače na nádobí 1

Jak se jmenuje ta věc, do které se dává nádobí na sušení?

Odkapávač na nádobí je kuchyňský regál umístěný nad dřezem, s otevřeným dnem a policemi z ocelového drátu nebo hmoždinek, které umožňují umytému nádobí umístěnému uvnitř odkapávat do dřezu a sušit se na vzduchu.

Používají lidé ještě odkapávače na nádobí?

Ano! Ať už jen rychle oplachujete nádobí mezi jednotlivými myčkami (vždyť kdo si opravdu čistí cedník pokaždé, když odkapává těstoviny nebo oplachuje zeleninu?), nebo potřebujete někde nechat oschnout talíře čerstvě vyndané z myčky, odkapávač na nádobí je nezbytností v každé kuchyni.

Mohu dát sušák na nádobí do myčky?

Pokud máte kovový nebo plastem potažený stojan na nádobí, můžete jej bez obav vhodit do myčky. (Dřevěné nebo bambusové samozřejmě ne, ale těm bychom se stejně vyhýbali kvůli nevyhnutelnému vzniku plísní). Projetím myčkou se tento těžce pracující nástroj, který uchovává Vaše čisté nádobí, vydezinfikuje.

Fungují rohože na nádobí?

Podložka na sušení nádobí z mikrovlákna nebo dokonce utěrka z mikrovlákna velmi dobře absorbuje vlhkost. Pokud je však neplánujete používat ke skutečnému sušení nádobí, není to pohlcování vlhkosti, co hledáte. Smyslem osušení čistého nádobí je umožnit, aby z něj odtekla voda a aby mohlo uschnout na vzduchu.

Jsou podložky na sušení nádobí hygienické?

Podložky na sušení nádobí jsou zcela hygienické, pokud je správně udržujete. To znamená, že před položením nádobí na podložku se ujistěte, že je zcela čisté, a před uskladněním podložku pravidelně čistěte a zcela vysušte.

Proč se špiní stojany na nádobí?

Stojany na nádobí se mohou zašpinit od mastnoty v kuchyňském vzduchu, běžného prachu v domácnosti nebo jen tím, že jsou umístěny v rušné části kuchyně.

Jaký je nejlepší domácí odstraňovač rzi?

Jednoduše dejte do mísy smetanu vinnou se stejným dílem jedlé sody a pak přidávejte po troškách peroxid vodíku, dokud nedosáhnete konzistence podobné pastě. Touto směsí potřete zrezivělý předmět, nechte ho hodinu působit a poté ho umyjte ve dřezu.

Teď je ten správný čas nakoupit nejvýhodněji vše, co potřebujete a získat 20% slevu.

Týden s TESCOMOU běží v  internetovém obchodě.