Oblíbenost vinylových podlah roste – zaujmou i vás!

Oblíbenost vinylových podlah roste – zaujmou i vás! 5

Před rekonstrukcí bytu a výstavbou domu stojíme před nelehkou volbou: plovoucí podlahu, linoleum, dlažbu nebo jiný typ podlahy? Pokud se nemůžete rozhodnout, vyzkoušejte tolik oblíbenou vinylovou podlahu! Stále více se usazuje v našich domácnostech a ozdobí každý interiér. Jaké informace o vinylových podlahách by se vám mohly hodit? Čtěte dál!

Oblíbenost vinylových podlah roste – zaujmou i vás! 6

Z čeho se vyrábějí vinylové podlahy?

Vinylová podlaha se vyrábí z měkčeného nebo tvrzeného PVC (polyvinylchloridu), a to pomocí moderních technologií. Mnohdy se skládá z několika vrstev a snoubí v sobě ty nejlepší vlastnosti přírodních a syntetických materiálů. Na rozdíl od klasického PVC jsou vinylové podlahy o mnoho tvrdší a věrně imitují přírodní struktury, jako je dřevo nebo kámen. Zakoupíte je ve dvou variantách: jako obdélníkové dílce určené na lepení nebo jako dílce napodobující běžnou plovoucí podlahu.

Vinylové podlahy do každého prostoru

Zvažujete, zda položit vinylovou podlahu do koupelny nebo raději do obýváku? Neomezujte se! Tuto podlahovou krytinu využijete v každém prostoru v domácnosti. Důležité je zvolit takový design, který bude v harmonii s ostatním vybavením v místnosti. Své uplatnění nalezne také ve vlhkých místnostech, jako je koupelna nebo kuchyně. Instalujte ji rovněž do namáhaných prostor, a pokud podnikáte, vneste ji do své kanceláře nebo komerčního objektu. Některé typy vinylových podlah snesou i vysokou zátěž ve výrobních halách, nemocnicích či velkoobchodech.

Vlastnosti, kvůli kterým si vinylové podlahy zamilujete

Vinylové podlahy mají mnoho pozitivních vlastností. Vybírat můžete ze široké palety vzorů a motivů, jež zakoupíte za příznivou cenu. Tyto podlahy jsou charakteristické svou mimořádnou odolností vůči mechanickému poškození, chemickému působení a vodě. Bez obav je položte na podlahové vytápění, neboť skvěle vodí teplo a nesesychají. Oceníte na nich výbornou zvukovou izolaci a jednoduchou údržbu. Potěší vás na nich barevná a tvarová stálost a příjemný povrch, po němž se dobře chodí. Na rozdíl od jiných podlah se vinylové dílce či role snadno pokládají.

Oblíbenost vinylových podlah roste – zaujmou i vás! 7

Lepená vs. plovoucí vinylová podlaha

Jestliže jste se rozhodli pro vinylovou podlahu, vyvstává další otázka: lepenou nebo plovoucí? Lepené vinylové podlahy se musejí položit na dokonale rovný podklad. V opačném případě hrozí, že po přilepení budou vidět prohlubně a výstupky. Pod plovoucí vinylové podlahy musíte dát speciální podložku, která vyrovná plochu. Na tu se kladou vinylové dílce se zámkovými spoji, jež stačí zapojit do sebe. Takto bezproblémová je pokládka vinylových podlah!

Jaký zvolit dekor vinylové podlahy?

Kromě přírodních motivů zakoupíte ve specializovaných e-shopech vinylovou podlahu s různými ornamenty nebo obrazci. Přesto stále zůstávají nejpopulárnější podlahy v imitaci dřeva a kamene. Barevný odstín podlahy dokáže s místností hotové divy. Světlá vinylová podlaha s nevýrazným dekorem opticky zvětší místnost a skvěle se kombinuje s výraznějším dekorem nábytku a barvou bytových doplňků. Tmavá vinylová podlaha je vhodná zejména do prostornějších místností a snadno s ní vytvoříte zajímavý kontrast se světlým nábytkem a doplňky. A od jakých výrobců pořídit vinylovou podlahu? Za zmínku stojí výrobce Gerflor, Wineo, IVC – SPIRIT, Amorim, Wicanders, PARADOR nebo Fatra.

Vinylové podlahy jsou podlahovou krytinou, která si zasluhuje vaši pozornost. Vinyl je považován za kvalitní materiál a nejsou u něj zapotřebí takřka žádné prořezy při pokládání. Poškozený dílec nahradíte novým a nemusíte kvůli němu měnit celou podlahu. Při správné údržbě a šetrném zacházení vám vinylové podlahy vydrží roky jako nové!

Více informací a inspiraci najdete také  na: www.supellex.cz