Jak si správně vybrat řetězovou pilu

Jak si správně vybrat řetězovou pilu 3

Na podzim více než kdy jindy potřebujeme výkonnou pilu. Její vyžití je přitom velmi různorodé a vůbec se neomezuje pouze na kácení starých stromů, či přípravu palivového dřeva. Pilu využijeme iv korunách starších ovocných stromů a odstraníme pomocí ní odumřelé kosterní větve.

Jak si správně vybrat řetězovou pilu 4Pomocí šikovného pracanta v rukou zvládneme každou výzvu. I ten nejkvalitnější silák však má svou životnost, takže pokud plánujeme koupi nové pily, měli bychom vědět, podle čeho nového pomocníka vybírat.

Na jaký druh práce?

To je první otázka, kterou bychom si měli položit. Pily pro příležitostné použití a hobby pily jsou navrženy pro ty, kteří používají pilu pouze příležitostně a dávají přednost snadnému zacházení před extrémním výkonem. Univerzální pily jsou zase konstruovány pro běžné, nenáročné používání při různých situacích. Ve většině případů mají stejnou základní konstrukci jako profesionální pily. Profesionální pily a výkonné robustní pily jsou však navrženy pro denní provoz a jsou určeny pro uživatele, kteří požadují to nejlepší. Pily Husqvarna XP® jsou ty nejefektivnější pily s nejlepším výkonem v této skupině. Výkonné robustní pily poskytují největší možný komfort i při té nejtěžší práci.

Komfort a bezpečnost

Ergonomická konstrukce a design. To je důležitější víc, než si myslíme. Nízká hladina vibrací v rukojetích, úzké a dobře vyvážené tělo pily jsou vždy vítány vlastnosti, i když pilu používáme jen čas od času. Dobrá ergonomie může být stejně důležitá jako nízká hmotnost.

Nezapomínáme ani na osobní ochranné prostředky jako ochranné kalhoty, bezpečnostní obuv, přilbu s ochranou obličeje, chrániče sluchu a rukavice.

Práci s pilou zjednodušuje i účinná ochrana proti zpětnému vrhu, což je již dnes ochranný prvek předepsaný ve většině zemí. Při nákupu věnujeme pozornost i takovým malým detailům jako například, zda je vidět hladina paliva v nádrži, nebo jako jsou přístupné ovládací prvky.

Stejně si všímáme, zda má pila snadný přístup ke vzduchovému filtru a zapalovací svíčce a snadné napínání řetězu. To vše nám totiž dokáže v budoucnu ušetřit čas a námahu.

PR_092016