Jaké jsou trendy v podlahových krytinách pro rok 2022?

Jaké jsou trendy v podlahových krytinách pro rok 2022? 1

V posledních několika letech se zvýšil čas, který trávíme doma, a proto je pro nás design interiéru a způsob využití našeho osobního prostoru důležitější než kdykoli předtím. Sociální média tak odrážejí současnou popularitu bytových dekorací a mnoho lidí se snaží prozkoumat a vytvořit si ideální představu o svém domově a firmě. 

Podlahy jsou nezbytnou součástí krásných prostor a trh se přizpůsobil nárůstu současných stylů s některými skutečně inovativními vzory a povrchovými úpravami. 

Dřevěné podlahy jsou pro mnohé klasickou volbou a není divu, díky své přirozené odolnosti a rafinované eleganci mají podlahy z tvrdého dřeva oblibu, která pravděpodobně nezmizí. V různých barvách a strukturách se lze vždy spolehnout na to, že dřevěné podlahy vytvoří požadovanou atmosféru v každém vnitřním prostoru a jsou základem mnoha současných podlahových stylů, designů a trendů. 

V současné době je však k dispozici více možností podlahových krytin než dříve, takže pokud hledáte inovativní nápady a inspiraci pro projekt, sestavili jsme pro Vás klíčové trendy podlahových krytin, u nichž se očekává, že budou v letošním roce populární, a které Vám pomohou vytvořit ideální design a proměnit jej ve Váš dokonalý prostor.

1. Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy z masivního dřeva se těší stále větší oblibě díky výhodám, které mají oproti masivnímu dřevu, aniž by se ztratil jejich efekt nebo povrchová úprava. Kombinuje více vrstev dřeva s dýhou z masivního dřeva a je navržena tak, aby dřevo mohlo expandovat, což znamená, že je praktickou volbou, pokud chcete zabudovat podlahové vytápění. Navzdory tomu, co si mnozí lidé myslí, je dřevěná podlaha vyrobena z pravého dřeva a má velmi podobně vypadající povrchovou úpravu, ale u dřevěných podlah máte možnost širších a delších prken, což Vám nabízí modernější provedení tradiční dřevěné podlahy.

2. Široká prkna

Kombinace moderního stylu s dřevěnou povrchovou úpravou vyústila v trend širokých prken v podlahách. Jsou oblíbené u všech interiérových designérů a lze je použít k tomu, aby malý vnitřní prostor vypadal větší a méně stísněný. Pokud tedy hledáte teplo a eleganci dřevěných podlah, ale s moderním nádechem, přidejte do svého návrhu široká prkna a vytvořte krásný, modernější doplněk k dekoru Vašeho domova.

3. Neutrální barevná paleta

Neutrální barvy podlah, které jsou trendem posledních několika let kvůli globální pandemii a množství času, který trávíme uvnitř našich domovů, jsou stále jedním z nejžhavějších trendů pro rok 2022. Vzhledem k tomu, že se trh s podlahovými krytinami přizpůsobuje této popularitě a mnoho firem nabízí báječnou škálu barev ve svých řadách tvrdého dřeva, umělých dřevěných podlah a parket, bude tento moderní designový trend pokračovat. 

4. Neutrální barevná paleta podlah

Od běleného dubu, který si stále zachovává svou přirozenou strukturu, přes přírodní nedokončené dřevo až po jemnou, světle šedou, se hodí k většině stylů a může doplnit jakýkoli design interiéru. Udržujte svůj prostor decentní a minimalistický, nebo ji použijte jako základ, na který můžete přidat výrazné barvy, aniž by se prostor stal příliš rušným nebo ohromujícím.

5. Dekorativní design

Vzhledem k tomu, že se podlaha stává více než v minulých letech vizuálním prvkem Vašeho interiéru, roste obliba používání inovativního designu a vzorů vytvořených z uspořádání prken. Dávno pryč jsou základní rozvržení podlah z tvrdého dřeva a současné vzory rybí kosti a švejka jsou v roce 2022

Vzor rybí kost je řada obdélníkových prken umístěných v opakujícím se vzoru „V“, která vytvářejí ohromující vizuální uspořádání. Mnoho firem bude nabízet typy této podlahy se zámkovým systémem „click“, díky němuž je instalace jednoduchá a přímočará. Jednoduše zacvaknete každé prkno s dalším, čímž vytvoříte plovoucí podlahu, která nevyžaduje žádná lepidla ani adheziva a kterou lze snadno znovu vyjmout, pokud budete chtít v budoucnu změnit výzdobu nebo design místnosti.

Velmi oblíbený je také vzor Chevron, který stejně jako vzor rybí kosti tvoří při pokládce opakující se tvar písmene „V“. Prkna jsou však řezána pod úhlem, aby do sebe zapadala, namísto obdélníkového tvaru prken vzoru rybí kost. 

Pokud chcete své podlaze dodat zajímavost, ať už doma, nebo v obchodních prostorách, pak tento trend vzorovaných dřevěných podlah představuje ideální řešení.

6. Rustikální vibrace

“Rustikální vzhled“ je trendem podlahových krytin již několik posledních let a nevykazuje žádné známky zastavení. Existuje několik možností, vy jaktvořit textury podlah potřebné k vytvoření tohoto stylu.

7. Rekultivované dřevo

Nejjednodušší způsob, jak vytvořit rustikální styl a domácí atmosféru, je použít podlahu z rekultivovaného dřeva. Zachování všech známek dobře použitého dřeva bez povrchové úpravy může dát podlaze jedinečný charakter a dodat prostoru hloubku.

8. Distressed wood

Tato dřevěná prkna byla uměle distressována, aby se vytvořily drážky a důlky, které se vyskytují v přirozeně zestárlém dřevě.

9. Kartáčované dřevo

Mnoho firem nabízí „kartáčované“ varianty, což znamená, že dřevěná podlahová prkna jsou kartáčována, aby se odstranila veškerá menší vlákna a vynikla přirozená struktura a kresba dřeva.

Trendy v podlahách 2022 s přímými dřevěnými podlahami

Pokud Vás tyto podlahové trendy inspirovaly ke změnám ve Vaší domácnosti nebo firmě a chcete vysoce kvalitní dřevěné podlahy za přijatelné ceny, náš tým odborníků využívá svých znalostí a zkušeností k získání toho nejlepšího dřeva, abyste si mohli vytvořit ideální prostor. 

Díky obrovské nabídce výrobků z tvrdého dřeva a dřevěných podlah, stejně jako některých krásných vinylových dlaždic a laminátových podlah, máme podlahovou krytinu, která bude vyhovovat Vašemu stylu.