Fit míč do kanceláře

Fit míč do kanceláře 1

Fit míč určený jen na cvičení? Omyl. Poslouží také jako skvělá náhrada za kancelářskou židli, i když to zní nějak divně. Myšlence, aby fit míče trvale nahradili typické kancelářské židle, se však brání někteří odborníci. A to i z důvodu celodenního sezení ve vzpřímené poloze, bez možnosti, opřít se.

Pár výhod při sezení na míči v kanceláři:

Páteř – nestabilita míče nutí přizpůsobit sezení jednotlivce a tím udržet správné držení těla. Páteř se správně zarovná a její stav se zlepší. Při volném pohupování se uleví i plotýnkám, díky střídání jejich zatížení a odlehčení. Sezením na míči předejdete bolestem zad i křížů.

Správný balanc – zvládnout rovnováhu na míči během sezení, vyžaduje čas. Takové sezení podporuje reakci svalů v závislosti na jejím kulatého tvaru.

Rozličné pozice – klasické kancelářské židle neposkytují dostatek tělesného pohybu. Dlouhodobé sezení ve stejné pozici, může mít negativní vliv na zádové i břišní svalstvo. Proto je další výhodou sezení na míči, časté střídání sezení.

Cirkulace krve – jelikož je vaše tělo stále v pohybu na míči, krevní oběh pracuje a nebudete s ním mít problém.

Břišní svaly – při práci se dají jednoduše posilovat i břišní svaly, během změny v rovnováze, kde je zapojujeme také.

Stres – díky stálému pohupování, odbourává stres, zmírní únavu ať psychickou nebo fyzickou.

Důležité je vybrat si správnou velikost fit míče a zohlednit třeba i výšku pracovního stolu. Není to vůbec drahá záležitost a dopřejete si tak i chvilku zábavy na pracovišti.