Fascinace venkovským stylem

Fascinace venkovským stylem 1

Samotný venkovský styl a dekorace jsou na vzestupu.Mezi důvody lze zařadit hlavně touhu lidí alespoň občas se odstřihnout od nudné a šedé fasády sídlišť postavených z betonu a asfaltu. Venkovský styl je nasáklý přírodou, zemitými barvami, hřeje a dodává pohodu. Proto je vhodné nevyhýbat se mu ani při moderním zařízení interiéru.

Cihla

Máte prostor z panelu? Nevadí, nebrání tomu, abyste před sádrokartonovým průčelím dali přednost klasické cihle alespoň jako obkladového materiálu. Cihly nemusí mít pouze charakter nepálené oranžové. Zajímavé jsou i barevné varianty, které se hodí i do moderní obývacího pokoje, přičemž neztrácejí svůj venkovský nádech.

Tradiční dveře

Je množství míst, kde může vyniknout poctivý dřevěný masiv. Jedním z nich je instalace posuvných dveří. Výhodou je, že nemusí mít jednolitý styl s klasickými dveřmi na pokojích, ale na šatníku, nebo komoře budou tím pravým obohacením prostoru o dřevěný neopracovaný prvek.

Truhly

Kdysi se truhly považovali za vhodný prostor na uskladnění šatů.Dýchají nostalgií a vědí výt čarokrásné zdobené. Nepohrdněte nimi ani v 21. století. Důvodů je několik. Optimalizují prostor na uskladnění věcí a jsou nadčasové. Výhodou takových solitérů je právě možnost mít jejich celoživotně. Někdy se dají výhodně najít i na půdě po prarodičích. Netřeba je vyhazovat, obvykle jsou z kvalitního dřeva. Stačí mírně opracovat, ošetřit a zreparovat a máte vynikající vzpomínkový i užitný předmět.

Chuť člověčiny

Jeden z velmi oceňovaných přínosů venkovského stylu je jeho schopnost omámit nás autentickou naturálností. Malby a fotografie venkova, zvířat, chovu, nebo tradičních řemesel, zda krojů můžete umístit například k pracovní desce v kuchyni, nebo do letní zahrady. Vykouzlí vám příjemné teplo vzpomínek na časy, kdy byl člověk ještě součástí přírody. To platí i o instalaci renovovaného venkovského pracovního náčiní zavěšeného například na stěnách předsíně.

Žádné změny

Klasický venkovský styl je nadčasový, ať už budete mít v tomto duchu židle, příborník, nebo jídelní stůl. Pokud se nechcete neustále přizpůsobovat trendům a měnit inventář, určitě nechte systém zařízení v duchu prarodičů na vesnici.

2911167