Díky tomuto triku si ihned změníte náladu

Díky tomuto triku si ihned změníte náladu 1

Snívate někdy během dne? Toužíte být jinde, než právě jste? Chybí vám Vánoce nebo vůně babičina koláče? A co kdybyste si udělali z vlastního bytu místo, kde právě chcete být? 

Pro změnu nálady (nejen té sváteční) jsou tu esenciální oleje

Jak voní zima? Kterou vůni máte svátcích nejraději? Mnozí z nás si spojují nejkrásnější vzpomínky právě s vánoční vůní skořice, hřebíčku nebo svařeného vína. Krásné vůně však toho dokážou mnohem víc, než jen vyvolat nostalgii!

Esenciální oleje vám zpříjemní den, povzbudí při práci, uvolní a pomohou relaxovat a dokonce patří mezi velmi účinné prostředky na podporu uzdravování při rozličných nepříjemných zimních chorobách.

Dokonalé mixy

Což připomíná zimu vám? Je to vzpomínka na svařené víno či pochoutky vaší babičky? Esenciální oleje lze najít v různých kombinacích nebo si je můžete v daný okamžik namíchat přesně podle vaší nálady a potřeby. Pokud patříte mezi „olejových“ fanoušky, doporučujeme mít základní esenciální oleje samostatně a míchat až na objednávku – tedy podle aktuální potřeby.

Ovoce a koření

Jaké by to byly svátky, kdybychom se aspoň na chvíli neobklopili vůní pomeranče, skořicové kůry či smrku? Ale nezapomínejme ani na ostatní tradiční koření, jakými jsou hřebíček, badyán nebo zázvor. Doporučujeme je kombinovat s rozmarýnem a s eukalyptem. Vznikne tak zajímavá a povzbuzující kombinace.

Kromě eukalyptu neopomeňme ani mátu. V kombinaci s tea tree olejem nebo kafrem uvolňuje hleny, pročišťuje dutiny a přinese úlevu od kašle, který v chladných měsících dokáže řádně potrápit. My doporučujeme, abyste na nemoc ani nečekali a rozvoňali si těmito oleji byt raději preventivně.

Máta samotná je vynikající při bolestech hlavy. Ve chvíli, kdy pocítíte známý nepříjemný pocit v hrdle, měli byste sáhnout po oregánový oleji. Uvolňuje hleny v plicích a posiluje imunitní systém.

Do horké lázně

Ano, to bude úleva! Po dlouhém dni, při prvním náznaku nemoci nebo jen při únavě. Ponořte se do koupele rozvonění levandulí, santalovým dřevem nebo citronovou trávou. Ta také snižuje horečku.

Nemáte doma vhodný olej?

Provoňte si dům s vařeným potpourri. Do nádoby dejte pomalu vařit své oblíbené ingredience – mnohé z nich najdete ve skříňce s kořením, přidejte sušené nebo čerstvé ovoce a klidně i některou esenci.