Betonový obklad zobrazuje i nejjemnější vlásečnice přírodního kamene

Betonový obklad zobrazuje i nejjemnější vlásečnice přírodního kamene 1

Ve stavebnictví je velmi málo materiálů, které mají tak dlouholetou tradici jako kámen. Od počátku sloužil jako základní materiál a dodnes se používá zejména k dekoraci dominantních architektonických prvků staveb. Kromě praktického významu mají kamenné obklady kompoziční a estetickou funkci.

Umělý neboli konglomerovaný kámen vznikl a začal se vyrábět kvůli poptávce, ceně a nedostatku přírodního kamene. Značnou výhodou umělého kamene je snadná instalace a tím pádem menší časová a finanční náročnost. Snahou bylo také dosáhnout lepší fyzikálně-technické vlastnosti oproti přírodnímu.

VASPO STONE sro. je přední výrobce obkladových kamenů s širokou distribucí na Slovensku i Českém trhu. Je inspirován přírodním kamenem již 36 let. Výsledkem této zkušenosti a vášni pro kámen je široké spektrum obkladových prvků nejvěrněji imitujících nadčasové textury autentického kamene.

Použití kamene přináší přirozený vzhled s vlastním vizuálním a hmatovým odvoláním. Díky inspiraci z obrovských hor až po sluncem zalité lesy, tyto drsné a rafinované kamenné profily umožňují příjemné a moderní barevné kombinace a vytvářejí mistrovská díla v každém prostoru.

Již několik let je nejžádanějším obkladem Kámen Považan. Zákazníků oslovila struktura jemně spojených lámaných kousků v kombinaci s kamennými odštěpky dokonale imitujících přírodní vrásnění. Díky zubovým spojem jednotlivých obkládaček vynikne i na malých plochách s množstvím dělících linií.

Dokonalost povrchu je nejvíce pozorovatelná na skalách a travertinu, kde detailní zobrazení i nejmenších kapilár a vlásečnic dokumentuje jedinečnost technologie imitace a precizní výrobu.
Velké přízni se těší i Břidlice Hradní. Vzhledem připomíná volně ukládanou lama břidlici, má nepravidelný tvar, ale díky systému stejných kazet a instalace bez spár, je lepení jednoduché s velmi působivým výsledným efektem. Tvar kazety není obdélníkový, což zvýrazňuje efekt volně – loženého kamene a omezuje viditelnost spojů. Velikost kazety umožňuje jednoduché obložení i velkých ploch a jemný vzor ho řadí mezi oblíbený kámen do interiéru. Všechny odstíny jsou melírované a proto se dají vhodně doplňovat s různými odstíny interiérů.

Ne všechny obklady jsou vyráběny v kazetách. Různé rozměry samostatných pásků Kamene Omar pokládaných bez spár zdůrazňují nenásilné rozmístění obkladu. I když je instalace časově náročnější, výsledné obložení větších ploch ukazuje neporušené přirozené linie a působí tak dokonale.

Architekti a designéři zaznamenali nárůst poptávky po neutrálních barevných paletách a lineárních řezech. Moderní kolekce Decorstone Ratan představuje atypickou kamennou strukturu, která minimalizuje potřebu spoléhat se na nábytek, podlahy a textilie na to, aby naplnili současné prostředí s hloubkou, rozměrem a charakterem.

Významné slovo mezi betonovým obkladovým materiálem našeho sortimentu dostalo i dřevo. Dřevo patří mezi materiály s matnou a drsnou strukturou, která přináší jeho uživatelům pocit příjemnosti, útulnosti a také dokonalé spojení s přírodou. Všude tam, kde ho z nějakých důvodů nelze použít přináší řešení betonový obklad Decorstone dřevo se strukturou dubu a borovice.

PODSTATA MATERIÁLU
V rozsáhlém portfoliu produktů společnosti VASPO Stone nabízíme široký výběr obkladového kamene v různých provedeních skal, kamene, břidlice, pískovce, travertinu, tehlovky zda dekoračního kamene decorstone. Sortiment doplňují kresané čepice a krajové kusy. Všechny výrobky VASPO jsou vyrobeny z celofarbeného, ​​mrazuvzdorného betonu pevnostní třídy C25 / 30, proto jsou stejně vhodné pro použití v exteriéru i interiéru. Obklady jsou odlehčené expandovaným přírodním jílem, který zároveň zlepšuje tepelně izolační vlastnosti. Mají neomezenou životnost. Barvostálost je výrobcem pigmentů BAYER garantována na dobu minimálně 30 let bez rozdílu použití. Obklady mohou být i trvale omýváno nebo ponořené pod vodou. Betonová směs obsahuje přísadu, která výrazně omezuje vyplavování vápníku a tvorbu tzv. výkvětů. Jsou zdravotně nezávadné.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA
U obkladů v exteriéru je doporučená hydrofobní úprava. Na hydrofobizaci obkladů VASPO se doporučuje použít bezbarvý hydrofobní silikonový nátěr Lukofobu 39 zředěný vodou 1:10 (deset dílů vody). Zamezuje růstu mechu. I po letech je obklad omyvatelný vodou. Obklad oživí, ztratí se otěry výrobku způsobené balením, odpuzuje vodu, zvyšuje odolnost vůči kyselým dešťům, zlepšuje mrazuvzdornost výrobku a zvyšuje životnost a stálobarevnost. Zamezuje tvorbě výkvětů (vystoupení vápna na povrch způsobený cementem). Vodoodpudivá vrstva je propustná pro vzduch a vodní páry.

Snižuje špinavost, prach se nedostane do pórů materiálu a smyje se deštěm.

Do interiéru kvůli oživení barev a začištění oterkov je doporučen nátěr Duvilax BD-20, zředěný v poměru 1:10 s vodou (deset dílů vody).

V současnosti sortiment VASPO STONE obsahuje 52 druhů obkladů, dlažbu, trávníkové obruby a kresané čepice. Všechny výrobky VASPO je možné si vybrat a zakoupit v široké síti obchodů se stavebninami po celé České i Slovenské republice.