Vzhled luxusních vinylových podlah: Novinky pro rok 2022

Vzhled luxusních vinylových podlah: Novinky pro rok 2022 1

Nový rok je plný předsevzetí, konečně si odškrtnete nudné položky ze seznamu úkolů a máte šanci začít znovu. To je všechno hezké, ale kvůli tomu tu nejste. Přišli jste se podívat na novinky v oblasti luxusních vinylových dlaždic (LVT) a luxusních vinylových prken (LVP) pro rok 2022 a my jsme připraveni Vám je nabídnout.

Již nějakou dobu jsou luxusní vinylové podlahy v módě zásadním způsobem. Přesto jsou některé trendy více než jiné. Čtěte dále a zjistěte, co nového tento rok pro tuto prvotřídní prémiovou podlahovou krytinu chystá.

Vzhled dřeva luxusní vinylové desky

Dřevěné podlahy se používají již od roku 1600. Je téměř nemožné najít někoho, kdo by nechtěl mít autentickou dřevěnou podlahu nebo se nevyjádřil k její kráse. Podlahy z přírodního dřeva však vyžadují náročnou údržbu, včetně pravidelného utěsňování, aby se zabránilo škodlivé vlhkosti. I když jsou tyto povrchy utěsněné, jejich použití je omezené, protože v místnostech s vodou, jako jsou koupelny, kuchyně a sklepy, prostě nefungují dobře.

Dobrou zprávou je, že vzhledu skutečné dřevěné podlahy můžete dosáhnout i s úchvatným LVP. Snadněji se instalují, jsou voděodolné a jejich cena je nižší. Zde je stručný přehled některých z nejtrendovějších textur LVP se vzhledem dřeva pro rok 2022. 

Lidé milují vzhled obnošených věcí, tak proč čekat s jejich nošením, když si můžete tento výrazný obnošený vzhled pořídit ještě dnes? Znečištěné LVP, jako jsou luxusní vinylové desky, jsou ve velkém trendu a nemají konce. Zde získáte autentický vzhled dřeva v cenově dostupnějším a odolnějším balení. Realistické suky a zrnitost mají velký podíl na vytvoření narušeného vzhledu.

Elegantní vzhled LVP s drátěným kartáčem je v roce 2022 v módě. Zde vidíme nenápadné, ale záměrné drátěné škrábance, které vytvářejí vzhled nechráněného dřeva. Dobrou zprávou je, že LVP je chráněn a Vaše podlahy se vzhledem dřeva zůstanou neporušené po celá desetiletí.

Dalším trendovým vzhledem LVP pro rok 2022 je ručně škrabaná textura. Tato prkna se mohou pochlubit dlouhými škrábanci v LVP, které podlaze dodávají jedinečnou, výraznou atmosféru.

Možná se ptáte, jaké druhy dřeva jsou v roce 2022 pro LVP trendy? Odpověď zní: mnoho. Technologie v oblasti luxusního vinylu pokročila tak daleko, že je více než náročné rozeznat pravé dřevo od LVP.

Dub, javor, borovice a ořech se prosadily jako velmi žádané LVP v roce 2022. Skvělé na podlahách se vzhledem dřeva je, že jsou klasické a trendy zároveň, takže se nemusíte bát, že by vyšly z módy. 

Dále se podívejme, jaké jsou trendy barvy ve světě LVP. 

Bělené LVP se vzhledem dřeva bude i v roce 2022 dělat parádu, protože vzhled rozbitých podlah pokračuje. Tato barva také propůjčí Vašemu domovu uvolněnou atmosféru a vnitřní prostory se díky ní zdají být větší a světlejší.

Další barvou LVP ve vzhledu dřeva, která se jen tak nevzdá, je blond. Příkladem jsou luxusní vinylové desky s jemnými suky a zrnitostí a elegantními světle hnědými tóny. Taková barva rozjasní Váš obytný prostor a zároveň mu dodá pocit rozlehlosti a prostornosti.

Byli bychom nedbalí, kdybychom se nezmínili o LVP s vysokou variabilitou. Tato podlaha má širší škálu variací od prkna k prknu nebo dokonce v rámci jednoho prkna. To se děje proto, aby se ještě více napodobily náhodné vzory přírodního dřeva.

Pokud jde o vzory LVT v roce 2022, určitě se podívejte na Chevron, který tvoří atraktivní obrácené V. Je to úžasný vzhled, který Váš prostor určitě vyrovná.

Luxusní vinylové dlaždice se vzhledem kamene

Nejenže vypadají skvěle, ale výhody luxusních vinylových dlaždic, jako je menší údržba, žádné průběžné utěsňování a nižší cena, jsou více než dostatečným důvodem k tomu, abyste si je vybrali místo skutečných. Pro rok 2022 vidíme spoustu zajímavých trendů v oblasti luxusních vinylových dlaždic, takže pojďme rovnou na věc.

Mezi typy LVT s kamenným vzhledem, které budou v roce 2022 ve velkém trendu, patří mramor. Skvělým příkladem je trendová a zároveň nadčasová luxusní vinylová dlaždice. Tento vinyl se vzhledem mramoru oživí místnost klasickými víry a žilkováním.  

Dalším trendovým LVT vzhledu kamene je vápenec. Nemusíte platit za skutečný kámen, když můžete vzhled tohoto luxusního kamene zachytit v nenáročné vinylové dlaždici, která nezruinuje Váš bankovní účet. 

Vinylové dlaždice se vzorem v současné době vzbuzují velký zájem. Chcete-li si tuto úžasnou dlažbu představit, podívejte se na luxusní vinylovou dlažbu s kombinací květinových vzorů v barvě slonové kosti, černé, šedé a bílé. 

Pokud jde o trendové barvy LVT, nemůžete udělat chybu s bílým kamenem. Přidáním těchto dlaždic do sluncem zalité místnosti ji nejen zvětšíte, ale učiníte ji kouzelnou. 

Ve světě LVT dělá velké vlny také modrá barva, zejména s geometrickými vzory. Pokud udržíte modrou barvu dostatečně světlou, zachováte si některé výhody světlejší barvy dlaždic, například to, že místnost bude působit rozlehlejším dojmem.  

Již nějakou dobu jsou velmi populární betonové podlahy. Proč se však namáhat s pokládkou a/nebo utěsňováním betonu ve Vašem domě, když můžete stejný vzhled zachytit pomocí LVT s betonovým vzhledem? Přináší stejný lesklý, trendový a moderní vzhled bez všech kroků a údržby.

Jak vidíte, ve světě LVP a LVT je v roce 2022 mnoho důvodů k radosti. Stejně vzrušující je i skutečnost, že máme tyto prémiové, trendové dlaždice skladem a nemohou se dočkat, až najdou svůj věčný domov.