Toužíte po krbu, ale při stavbě domu jste na to nemysleli? Máme pro vás řešení!

Toužíte po krbu, ale při stavbě domu jste na to nemysleli? Máme pro vás řešení! 1

Chladné zimní večery přímo navádějí na to zabalit se na gauči do teplé deky, pustit si příjemnou hudbu as pohárem vínka v ruce se zahledět do plamínků v krbu, jen tak ležet a odpočívat. Škoda však, že jste při všech těch povinnostech kolem stavby, na krb úplně zapomněli. Avšak nic není ztraceno!

Pokud se bojíte, že byste museli kvůli krbu celý dům kompletně rozmetat, nemějte strach. Slovo rekonstrukce v tomto případě má opravdu jen malý význam. Existují už totiž komíny, které se dají snadno instalovat v exteriéru, případně v interiéru přímo nad spotřebičem a vůbec přitom nemusíte probourat celou střechu a podkroví.

Na trhu se nacházejí typy komínů, které nepotřebují základy pod komín. Jsou vyrobeny z nerezového plechu. Nerezový je vnější plášť i vložka a tak mají nižší hmotnost než zděné komíny.

Přestože jsou designově upravené komíny o něco dražší, splňují svou funkci na maximum. Vhodné je jejich namontovat v exteriéru budovy, ale díky přitažlivému vzhledu se dokáží dobře vyjímat i ve vnitřní části domu. Ideální jsou dokonce i pro nízkoenergetické a pasivní domy, protože eliminují vznik tepelných mostů.

S výhodnou nabídkou přichází například firma Schiedel , která nabízí dvouplášťový (třívrstvý) komínový systém, který je vhodný právě tam, kde je třeba komíny dodělat. Tyto typy komínů se však dají použít i u novostaveb, protože mají krásný nadčasový design.

Ocelový barevný komín si dokážete díky třem barevným variacím doladit ke interiéru přesně podle vašich požadavků. Díky svým vlastnostem je dokonce vhodný nejen pro krby, ale i pro pece a kotle na tuhá paliva.

Jak ho tedy upevnit?

Nerezový komín je možné upevnit na stěnu nebo dokonce přímo nad spotřebič. Není třeba, aby měl postavené základy a pro jeho instalování nepotřebujete provést žádné speciální stavební práce. Díky tomu, je možné jej postavit i na takových místech, kde stavba zděného komína není vůbec možná.

V případě, že jste na komín zapomněli nebo ho chcete zabudovat během rekonstrukce, je nerezový komín skutečně nejpřijatelnější možností. Je velmi flexibilní a pomocí kolen lze uhnout od svislé osy a pokračovat napojením o kus dál. Svými malými skladná rozměry se vejde i do malého prostoru. Podle typu spotřebiče, který na něj chcete napojit si můžete vybrat z množství průměrů od 100 do 250mm.

Kdy ho můžeme používat?

Díky rychlé a jednoduché instalaci budete mít komín hotový raz dva, a to během jednoho nebo dvou dnů. Což je docela překvapivé, tak používat jej lze ihned po instalaci, není totiž třeba čekat na vytvrzení spojů. Rovněž ho nemusíte nijak povrchově upravovat. Velkým plusem zabudování komínu v interiéru je částečné vytápění prostoru tělesem komínu.

Nemusíme se bát vznícení když bude komín v interiéru?

Ne. Komín je vyroben z kvalitního žáruvzdorného nerezu. Také disponuje vysokou kvalitou svaru a i průběžnou tepelnou izolací po celé výšce komína. Tím pádem jsou na povrchu komínového pláště zaručeno nízké teploty. Díky nerezovému povrchu je odolný vůči vlhkosti.

Důležité je však používat k čištění povrchu speciální přípravky určené na nerezové komíny, aby se plášť komínu nepoškodil.

A co cena?

Cena nerezového komínu je sice vyšší, ale rozhodně to není něco kvůli čemu byste nedokázali spát. Rozdíl mezi zděným komínem a nerezovým je pouze zhruba 15%. Vše však závisí na délce komína, způsobu montáže a dalších faktorů. Pokud uvážíte, že komín můžete klidně počítat za kvalitní designový doplněk, tak není nad čím váhat.

A krb už pro vás nemusí být pouze tajným snem!