Šikovné nápady do malé ložnice

Šikovné nápady do malé ložnice 1

Málokdo používá ložnici jen na spaní. Ložnice často supluje šatník, kosmetický koutek, domácí pracovnu, minifitness centrum. A v případě dětí nebo teenagery je zároveň společenskou místností na hraní s přáteli.

Podívali jsme se tedy na pár šikovných tipů , jak do ložnice vejít různé funkce elegantním a také praktickým způsobem. Zejména, pokud místnost neoplývá velkým prostorem.

Noční lampa na stěně

Jedním ze způsobů, jak efektivně šetřit místem, je nemít mnoho nábytku postaveného na zemi. Zavěšené police nebo svítidla působí lehčí a ložnice bude méně zahltil.

Police pod stropem

Totéž platí io policích – namísto těžké knihovny postavené na podlaze se do malé ložnice sejdou police upevněny na stěně. Pokud budou rovnou pod stropem – například nad dveřmi, stanou se téměř neviditelnými. Přirozeně, takto se hodí k uložení věcí, které člověk nepotřebuje každý den: knih, sezónního oblečení, sportovních potřeb a podobně.

Okenní parapet

Pokud ložnice není velká, pravděpodobně bude stačit vyvětrat ji vyklopením okna. To znamená, že parapet může sloužit k odkládání různých věcí.

Multifunkční nábytek

Police se zabudovaným světlem plní úlohu úložiště i svítidla, vyklápěcí stolek může být konzolou na budík i občasným psacím stolem.

Bílá nadevše

Klíčem k optické iluzi prostoru je v malé ložnici vhodná volba barvy. Pokud potřebujete zamaskovat skříně, skříňky nebo police, ideální je stejná barva, jako je na stěnách nebo na stropě. Tak nábytek doslova zanikne s zdmi.