Sedačky do L

Sedačky do L 1

Sedačka je nábytkem, který má snad největší podíl na výsledném designu obývacího pokoje. Ačkoliv atmosféru tvoří různé nábytkové komponenty, doplňky a dekorace, právě ona je jakýmsi základem a odrazovým můstkem na elegantní a útulné zařízení bytu .

Využijte prostor efektivně a nezapomeňte ani na rohy místnosti. Sedačky do L jsou ideálním příkladem jak do interiéru zapracovat i „tmavé kouty“. Na funkčnosti určitě neztratíte a stejně ani na designu. Stěny, ke kterým je sezení přisunuta, můžete využít k dekorační obrazy, zrcadla či police.

Účel, účel a účel …

Důležitá rada při výběru sedačky zní: Kupujte ji pro sebe! Stále tytéž rady a doporučení, ale opravdu jste si je vzali k srdci nebo si při pohledu na ni snažíte namluvit, že je to ta pravá? Aby naplnila vaše očekávání , určete si hlavní požadavky spokojeného využívání.

Sedací souprava slouží především vám a zároveň těm, kteří s vámi sdílejí jednu domácnost. Může to být partner či několikačlenné rodina. A právě takovému domácku složení byste měli podmínit výběr . Vychováváte malé děti ? Máte uvnitř domácí mazlíčky ? Přizpůsobení čalounění je také na místě.

Obecně platí, že pokud si zařizujete obývák jako pár, postačí vám i menší variantu sezení. V případě návštěvy stačí použít praktické taburetky, které mohou být zároveň zajímavým designovým zpestřením. Naopak vícečlenná rodina přivítá velké sedačky do L, například i s možností rozkládání.

Levné sedačky versus nejlevnější sedačky – což ovlivňuje jejich cenu?

Výslednou cenu sedačky určuje nejen materiál konstrukce, ale také počet míst k sezení a potahový materiál. Kůže je jasným navýšením ceny, ale zároveň investicí, která se vyplatí. Při této volbě se nezapomeňte přesvědčit o její doporučené tloušťce 1,5 mm, a také o celokoženém provedení . Někteří výrobci ji rádi kombinují s imitacemi.

Jakousi zlatou střední cestou je materiál Alcantara . Jde v podstatě o vláknový kompozit podobný semišové kůži. Látka je prodyšná, ohebná, nemačkavá a odolná vůči opotřebení. Vyznačuje se také snadnou údržbou. Případné zašpinění snadno vyčistíte (používá se i na čalounění autosedaček).

Látkové čalounění je cenově nejdostupnější, přičemž nabízí i širokou paletu barev a vzorů . Nemusí jít vždy o nízkou kvalitu či náročné udržování. Například látka Carabias má speciální úpravu, která zaručí odstranění nečistot, rozlité kávy často jen suchou utěrkou. Tekutina totiž zůstane na povrchu a díky nenasákavostí není po ní ani stopy.

Tvarová jednoduchost kraluje

Pokud jde o tvar (týkající se celkového vzhledu, nejen rozložení sedáků), stylové zařazení má hlavní slovo. Existují totiž sedačky , které svými typickými znaky ihned přiřadíte k rustikálnímu, luxusnímu, retro, klasickému, modernímu či minimalistickému stylu.

Trendem je jednoduchost tvarů se zaměřením na čisté linie. Ano, stále. Je však zřejmé, že lidem preferující venkovský styl a rustikální zdobnost nebude záležet na aktuálních módních vychytávkách v oblasti interiérového designu.

Na nožičkách nebo bez nich? S nízkou nebo vysokou opěrkou? S oblými nebo hranatými tvary? S područkami nebo s otomanem? S polštáři nebo fixním opěradlem? Rozkládací nebo pevné? Ergonomické nebo oku lahodící? Ať je designové směrování jakékoliv, výběr je vždy jen otázkou vašeho vkusu .

Sedačky do L – správné umístění

Pokud jste pevně přesvědčeni o účelu sedačky, máte jasnou představu o typu i barevném provedení čalounění , tvar jste přizpůsobili stylovému zařazení, zbývá ještě vybrat to správné umístění v obývacím pokoji.

Rohové sedací soupravy mají několik variabilních řešení použití . Levé nebo pravé vyplnění rohu či značné prodloužení jednoho z ramen, a tím i větší počet míst k sezení, potěší z hlediska praktičnosti i estetičnosti.

Nejběžnějším způsobem obývacího sezení je jeho přisunutí ke stěně . Zpravidla ním nic nezkazíte, navíc získáte další prostor, kterého je zejména v bytech málo. Pokud vám to však dispoziční řešení místnosti a její rozměry dovolují, vyzkoušejte alternativu umístění a nechte sedačku do L v centru pokoje . Nezapomeňte na přizpůsobení dalšího zařízení.

I pro návštěvu, která se zdrží

Sedačky do L jsou oblíbené i díky své přídavné funkci rozložení . Dokáží totiž vytvořit příležitostné lůžko, které nabídne místo na spánek i dvěma lidem. Díky své velikosti jde o  pohodlné spaní , často s rozměry manželské postele. Setkat se můžete s verzí šíře 160 cm, ale také 180 cm.

Pokud chcete rozkládací sedačku využívat častěji, při jejím výběru byste měli mít na paměti dvě věci. Za prvé, zda jsou materiály použité na její výrobu vhodné i na pravidelný spánek a zadruhé, zda je manipulace rozkládacího mechanismu jednoduchá a neopotřebuje se ani při každodenním pohybu s ním.

Nejlepší sedačky

Jak si dopřát komfort ? Kvalitní sedací soupravou a její pohodlnou výplní. Znásobit ho však mohou další přídavné funkce a speciální příslušenství . Sedačky do L jsou ideálním adeptem na jejich zakomponování. Přesvědčte se o jejich výhodách.

Kousek sedačky se může například změnit na „relaxační křeslo “ s možností natažení nohou díky výsuvné opěrce umístěné ve spodní části konstrukce, pod sedákem. I pohodlně si lehnout se dá bez rozložení příležitostného lůžka. Rameno sedačky, nazývané také otoman, dokáže v některých případech nabýt tvar lenošky , kopírující vaši páteř.

I online si můžete dopřát takový ergonomický luxus . Eshopy Idea nábytek , Nový nábytek či Tempo Kondela vám nabízejí široký sortiment sedaček do L s různými funkcemi podle přání. Stačí si pomocí filtru přizpůsobit výběr vašim požadavkům.