Příprava na renovaci kuchyně: 9 otázek, které byste si měli položit před přestavbou

Příprava na renovaci kuchyně: 9 otázek, které byste si měli položit před přestavbou 1

1. Jaký je váš cíl?

Když budete mít jasno ve svém konečném cíli, pomůže to vám a vašemu dodavateli zaměřit se na to, na čem záleží – ať už na trvalá řešení, která z vaší kuchyně udělají efektivní pracovní prostor, nebo na méně nákladná vylepšení designu, která vám pomohou získat dobrou cenu, když je čas prodat. Plánujete za tři roky prodat svůj byt? Máte v úmyslu se na ten prodej připravit?

2. Jak dlouho plánujete bydlet v domě?

„Pokud tam budete bydlet jeden nebo dva roky, pravděpodobně budete chtít zvážit jiný typ renovace, něco, co možná nebude tak nákladné, nebo něco, co je nadčasovější a tradičnější z hlediska estetiky, kterou zvolil váš návrhářský tým. Pokud tam budete bydlet o něco déle, pak přirozeně utratíte o něco více a navrhnete něco, co opravdu milujete.

3. Máte děti?

Pokud ano, kam to všechno uložíte? Budete mít kuchyň s magnetickou tabulí? Věšíte umělecká díla svých dětí? Odolné materiály, které se snadno čistí, ať už jde o dřevo nebo kámen, jsou také ideální pro kuchyňky vhodné pro děti, takže je užitečné mít od začátku na paměti potřeby vašich dětí.

4. Máte alergie a zdravotní problémy, které je třeba zvážit?

Pokud někdo ve vaší rodině trpí astmatem nebo jinými dýchacími problémy, dejte vědět svému dodavateli. Věci, kterým je důležité vyhýbat se, pokud máte nějaké z těchto obav, jsou vysoce lesklé laky a močovina a fenolformaldehydy, které se používají v lepidlech většiny překližek.

5. Budete během rekonstrukce bydlet ve svém domě?

Zvyšuje to dodací lhůtu a dobu výstavby, takže to je něco, co je velmi důležité vědět. Přispívá také k úrovni ochrany a čistoty, kterou je třeba při renovaci udržovat.

6. Jaký je váš rozpočet?

Tato otázka musí být něčím, co si nejprve zodpovězte sami, abyste pochopili, jakou částku peněz chcete utratit, ale je důležité být upřímný k lidem ve vašem návrhářském týmu a ke svým dodavatelům, o jakou cifru jde. Jakmile budete mít namyšlený rozpočet, přidejte 10 až 20% pro jistotu, protože věci často nejdou úplně podle plánu.

7. Můžete odstranit zeď a otevřít kuchyň?

Je velmi snadné zeptat se správce budovy nebo jiných lidí v bytě, kteří možná dokončili rekonstrukci. Je také skvělé naplánovat si s těmito lidmi prohlídky, abyste viděli, co udělali.

8. Co je za těmi zdmi?

Nezapomeňte se zeptat: Existují stoupačky, které omezují množství stěn, které lze bezpečně odstranit?

9. Kdy můžeme začít?

Vždy říkáme, že dobře naplánovaný projekt je dobře provedený projekt. Udělejte si čas na správné plánování všeho, co děláte. Získejte materiály s dlouhým vedením a nakupte je předem.

Pokud se cítíte připraveni posunout se vpřed s renovací kuchyně, budete si muset zajistit důvěryhodný tým pro návrh a stavbu, který vám pomůže dokončit práci. Požádejte svého dodavatele, aby se podělil o podrobnosti o svém komunikačním stylu, licenci a pojištění, o subdodavatelích atd., abyste mohli učinit informované rozhodnutí o tom, komu svěřujete tento důležitý projekt. Jakmile oba zjistíte, že jste na stejné vlně, je čas pustit se do práce!