Praktické rady ohledně dlaždic do koupelny

Praktické rady ohledně dlaždic do koupelny 1

Jaká barva sprchových dlaždic se nejsnáze čistí?

Vzhledem k tomu, že koupelny jsou prostory, které jsou často mokré, vlhké a vyžadují zvláštní větrání, je rozumné zvážit dlaždice, které se snadno čistí a vyžadují minimální průběžnou údržbu.

Pokud jde o snadné čištění, nemůžete udělat chybu, pokud jde o dlaždice, ať už jde o přírodní kámen, sklo, vinyl, laminát nebo porcelán, všechny se snadno čistí a vyžadují minimální průběžné těsnění. Pokud bychom si měli vybrat jednu, naší nejodolnější, nejkvalitnější a snadno čistitelnou variantou by byly leštěné porcelánové dlaždice.

Jsou dlaždice na stěnách koupelny zastaralé?

Právě naopak! Obklady do koupelny jsou stejně oblíbené jako vždy. Mnohé z architektonicky nejvýznamnějších domů mají koupelnové obklady, protože jsou praktické i esteticky hodnotné.

Na rozdíl od malovaných stěn jsou dlaždice nesmírně odolné a často nevyžadují žádnou průběžnou údržbu, malování nebo čištění. Dlaždice odolávají horkému, vlhkému a mokrému prostředí a lze je poté snadno čistit a sušit. Další klíčovou výhodou dlaždic je jejich nízká náročnost na údržbu. Jsou odolné proti poškrábání, lze je otřít a jsou cenově dostupnou dlouhodobou možností a zároveň propůjčí vašemu domovu dražší vzhled a dojem.

Je do sprchy lepší matný nebo lesklý obklad?

Matné dlaždice jsou díky své protiskluznosti skvělou volbou na podlahu do sprchy, ideální do rodinné koupelny. Matné dlaždice mohou také dodat vaší koupelně rustikálnější a přírodní vzhled. Lesklé dlaždice jsou skvělou volbou pro stěny, včetně sprchových stěn, protože jejich reflexní povrch pomáhá zvětšit místnost a navíc se neuvěřitelně snadno čistí. Nemůžete se rozhodnout? Zkontrolujte velkou nabídku obkladů, která je tu právě pro Vás.