Máte doma problém s množstvím knih? Zkuste je dát do regálu

Máte doma problém s množstvím knih? Zkuste je dát do regálu 1

Máte doma mnoho knih a nevíte už, kam s nimi? Co řeknete na regál? Kromě knížek sem můžete umístit i barevné dekorace a květiny, které citlivě dotvoří a zútulní interiér.

Elektronické knihy, e-booky, jsou sice na vzestupu, nýbrž i staré dobré papírové knihy mají v domácnosti své místo. Pokud ještě nevíte, kam a jak tyto publikace esteticky umístit, můžete se inspirovat několika tipy.

Zda knihám vyhradíte koutek na čtení nebo rovnou samostatnou místnost, to samozřejmě záleží na velikosti interiéru a počtu pokojů v bytě. Některé profese však vyžadují denní využívání knih nebo učebnic. Nejpraktičtější je mít knihy na regálech, poličkách nebo v knihovnách. Ideální je využít celou stěnu od podlahy až ke stropu. Pokud máte doma pracovnu, umístěte regál blízko stolu. Sejde se také pohodlné křeslo s malým stolkem. Pokud plánujte místnost využívat ke čtení, nezapomeňte na kvalitní osvětlení. Nestačí jen stropní svetidlo, je dobré si pomoci i lampou se silnější žárovkou.

Komu knihy mají sloužit

Knihy však nemusí zdobit pouze jednu část domu či bytu, lze je „rozptýlit“ po celém interiéru. Pokud máte doma školáka nebo studenta, myslete na to, aby měl na knihy a učebnice dost místa. Na poličky a regály by měl mít bezproblémový přístup a dostat se k nim i bez pomoci rodiče. Nejlepší jsou nízké, do výšky přibližně 120 centimetrů.

Nezapomínejte ani na kuchařské knihy a recepty, které by měly mít hospodyňky po ruce při vaření. Ideální je otevřená police, ale postačí i uzavřená skříňka. Kniha slouží i jako spolehlivý pomocník při usínání. Proto nezapomeňte k posteli přikoupit i malého „parťáka“, noční stolek. V příručním stolku budete mít místo na vše, co potřebujete mít po ruce, a večer před spaním si můžete přečíst pár stran.

Praktické regálové sestavy

Moderní víceúčelový regál s dostatkem místa pro uložení knih, květin nebo jiných drobností, nabízí například firma Nábytek Tempo Kondela. Regál Enzo se hodí do obývacích pokojů, pracoven nebo kanceláří, jeho korpus má tloušťku 34 milimetrů. Prodává se v bílé barvě av odstínu třešně americké.

Multifunkční regál Vario lze zase jednoduše změnit na sestavu pod televizní přijímač nebo konferenční stolek. Je vhodným estetickým doplňkem do každé místnosti, prodává se v bílé barvě.

Regál Salvi zase zaujme netradičním designem, ale neztrácí ani na funkčnosti. Víceúčelový regál je vhodný do obývacího pokoje a moderních kancelářských prostor, ale zapadne i do studentského či jídelní pokoje. Je z laminované dřevotřísce, povrch má bílý.