Jak dostat nábytek na vyšší nožičky

Jak dostat nábytek na vyšší nožičky 1

S nábytkem je to jako se ženami – na vysokých podpatcích vypadá elegantněji, lehčí a zajímavější. Zde je několik způsobů, jak dostat nábytek na vyšší level – doslova.

Renovovat je někdy větší zábava než kupovat nové. Pokud se také řídíte tímto heslem, možná vás zaujme poznatek, že starý nábytek někdy potřebuje nejen přebarvit, přebrousit či přečalounit, ale i změnit perspektivu. Skříňky, které působí usedle a staromilské, může získat zcela jiný vzhled, pokud je postavíme na vysoké nožičky.

Někdy stačí vyměnit nízké pecek za výše nožičky …

… a jindy je zase zajímavé zkombinovat starodávný design nábytku s kontrastními, celkem moderními nožkami. Nebo naopak, moderní kus nábytku postavit na retro sokl.

Ne vždy přitom musí být dominantní samotný nábytek – občas vypadá celkem zajímavě, pokud jsou naopak výrazné právě nožičky skříňky, stolu nebo židle.

Pokud potřebujeme reálné zvýšit nábytek a nejde to výměnou nožiček za vyšší – jako v případě židlí – lze je vybavit subtilními kolečky. Tak získáme alespoň pár centimetrů navíc a jako bonus i větší mobilitu.

2752183