Interiér v barvách drahých kamenů – vášnivý rubín

Interiér v barvách drahých kamenů - vášnivý rubín 1

Jste fanouškem barevných odlesků drahých kamenů a mnozí vás nazývají strakou, protože všechno co se třpytí vám je srdci blízké? Náš seriál o krásných tónech drahých kamenů si vás tedy určitě získá.

Jasné, odvážné odstíny jsou v současnosti stejně trendy jako byly minulé sezóny retro pastelové barvy . Tmavý interiér již není tabu a ve správné kombinaci s nábytkem může si můžete dovolit svůdnou tmavou šedou, černou či modrou, použít i na celou stěnu. A co takhle vášnivý rubín?

Nechte ho vyniknout

Při odvážných odstínech je často dobré řídit se heslem „méně je někdy více“ a v případě rubínově červené barvy platí toto pravidlo stoprocentně. To zejména v případě, pokud chce barvu nechat zahrát si ve vašem interiéru prim a ne vytvořit místnost hodnou královské komnaty, která však také má svou neoddiskutovatelnou atmosféru. K rubínu siahajte zejména k jemným odstínům šedé , úžasně působí hned vedle masivního dřeva, avšak kombinovat jej můžete i s měděnými odlesky , zlatem, či dokonce tmavou hnědou a černou.

V roce 2011 nejznámější společnost zabývající se barvami dokonce tmavou barvu vína ve spojení s jemným nádechem fialové, prohlásila za odstín roku, který se z dob 50. let a  retro stylu neodmyslitelně vrací do našich interiérů. V případě, že toužíte po tmavší, pokoji s atmosférou mystičnosti, klidně rubínově červenou natřete na stěny nebo jen jednu z nich či strop. Pokud se však celkového „čarodějnického“ dojmu bojíte, sáhněte po správných doplňcích, které v dnešní nabídce obchodních domů s nábytkem a doplňky určitě najdete.