Houbičky na nádobí

Houbičky na nádobí 1

Houba je čisticí pomůcka z měkkého porézního materiálu. Houby se obvykle používají k čištění nepropustných povrchů a dobře absorbují vodu a roztoky na vodní bázi.

Čisticí houbičky, které jsou nyní součástí našeho každodenního života, se skládají ze dvou samostatných vrstev umělých polymerů, které jsou laminovány dohromady. Měkčí vrstva, která napodobuje pocit přírodní houby, je obvykle vyrobena z polyuretanu nebo jiného pěnového polymeru; zatímco tenká, drásavá, tmavě zelená vrstva, která slouží jako drátěnka, je vyrobena z tvrdší polyethylenové síťoviny. První typ těchto bifunkčních houbiček na nádobí si nechala patentovat společnost 3M jako houbičku na čištění automobilů neboli houbičku na hmyz: tvrdá vrstva houbičky byla navržena tak, aby odstraňovala ten notoricky obtížně odstranitelný hmyz, který se přilepí na exteriér Vašeho vozu.

Přírodní houby, které se již tisíce let používají jako čisticí, polstrovací a dekorační nástroje, jsou měkké vláknité kostry mořských živočichů z rodu Porifera, což znamená „nositel pórů“. V padesátých letech 20. století však došlo k takovému přelovení, že se toto odvětví téměř zhroutilo, a většina materiálů podobných houbám je nyní syntetická, vyrobená buď z celulózy, nebo z plastu.

Houba může být prostředím pro růst škodlivých bakterií nebo plísní, zejména pokud zůstane mezi jednotlivými použitími vlhká.

Možná jste věrní své značce perlivé vody nebo opalovacího krému, ale co Vaše kuchyňská houbička? Pokud Vás právě teď děsí představa, že byste měli 20 minut v kuse ručně mýt hromadu špinavého nádobí, je možné, že sáhnout po nejlevnější houbičce, kterou najdete v obchodě s potravinami, nemusí být tou nejlepší metodou do budoucna.

Ať už myjete všechno nádobí ručně, nebo jen to, které nelze dát do myčky, používání kuchyňské houbičky, která není jen v pořádku, ale skutečně vynikající, může mít velký význam. Vyměňte svou obvyklou drhnoucí houbičku za takovou, která rychle zvládne každodenní mytí nádobí.

Teď je ten správný čas nakoupit nejvýhodněji vše, co potřebujete a získat 20% slevu.

Týden s TESCOMOU běží v  internetovém obchodě.