Co bude následovat: Podlahové trendy pro rok 2023

Co bude následovat: Podlahové trendy pro rok 2023 1

Naše domovy se v posledních letech staly útočištěm. V roce 2023 bude klíčová touha po autenticitě, jednoduchosti a citlivém používání barev v interiérech. V těchto tématech se budou objevovat moderní návrhy, které spojují střídmou estetiku s pohodlím a útulností.

Autentičnost

Jedním z hlavních trendů pro rok 2023 je autenticita. Lidé hledají ve výrobcích, které si vybírají, prvky řemeslného zpracování, dědictví a vztah k přírodním materiálům. Velkou roli v tomto trendu hrají textury, které pomáhají dodávat podlahám dlouhou životnost.

Naše podlahy se inspirují materiály každodenního použití, abychom zajistili, že vytváříme hyperrealistické vzory. Naše nové dřeviny se vyznačují realističtějšími zrny s autentickým dojmem dřeva. Ukazují, jak spolu zrna spolupracují, a vytvářejí tak v prostoru útulnou a domáckou paletu, kterou lze dále vylepšit inovativními vzory pokládky.

S příchodem nového roku dojde k posunu v používání materiálů s efektem kamene a betonu směrem k modernější estetice s přírodními, jemnějšími tóny. Od křídových, světlejších mramorů, které odrážejí přírodní pigmentaci, až po betonový efekt, který svou krásnou jednoduchostí zajišťuje jemný pohyb po podlaze, aby se dosáhlo minimalistického, ale přesto industriálního schématu.

Klidné prostory

Zvýšená touha lidí po spojení s přírodou a po prostorách, které navozují pocit útočiště a klidu, bude i nadále určovat způsob, jakým si zařizujeme domovy. Přírodní barvy, měkčí, organičtější tvary a těžší textury jsou hlavními tématy designu v roce 2023.

Retro Revival

Použití barev v podlahách se v posledních letech rozšířilo, protože se vracíme k nostalgickým vzorům, které navozují pohodlí a jistotu. S vývojem maximalistických interiérů dochází k přechodu abstraktních vzorů v sofistikované barevné paletě tónů a textur. Evokují pocit dramatičnosti s klidem, aby poskytly moderní pojetí retro designu, který se poněkud přesouvá do renesance Art Deco.

Vzory pokládky

Vzory podlah mohou zcela změnit vzhled místnosti. Nadčasové vzory, jako jsou rybí kost a parkety, zůstávají v našich kolekcích klíčovými vzory a nepochybně jimi budou i v roce 2023, protože i nadále reagují na měnící se trendy.

S přechodem k měkčím, organičtějším liniím v rámci designu přichází trend zakřivených tvarů, nových barevných variací a kombinací materiálů, které zajistí, že tyto křivky budou použitelné v několika různých a možná i překvapivých prostorech. Spolu s nárůstem měřítka posilujícího jednoduchost se tak v roce 2023 výrazně posune používání vzorů.