Chcete upoutat, být originální a stylový? Vsaďte na barevný nábytek!

Chcete upoutat, být originální a stylový? Vsaďte na barevný nábytek! 1

Zbožňujete syté barvy jako fialovou, červenou, tyrkysovou, oranžovou nebo veselou zelenou, ale na stěně by je přece jen bylo hodně? Zkuste jimi osvěžit nábytek. Věřte, okamžitě se stane skvostem celého interiéru.

Množství funkčního nábytku jako jsou sedací soupravy, kuchyňské skříňky, šatní skříně, komody, botníky, postele nebo příruční a odkládací stolky jsou v současnosti u prodejců dostupné v různých odstínech. Byla by tedy škoda nechat je nemo hledět z výkladních skříní. Neboť … I bledé a neutrální místnosti dodá barevný nábytek tak velmi potřebný šmrnc.

Při kombinování barevného nábytku se zbytkem prostoru postupujte citlivě a precizně. Vaším úkolem bude sladit jednotlivé odstíny použity v místnosti tak, aby spolu kontrastovaly, ale zároveň vytvářely příjemný dojem. Mít totiž oranžovou stěnu, modrou podlahu, zelenou sedačku, tyrkysovou skříň, růžové závěsy a do toho celého ještě fialový koberec dříve šokuje jako ohromí.

Slaďte tedy barvy tak, aby závěsy, polštářky, přehozy a menší doplňky byly v kontrastu se zbytkem místnosti, ale zároveň barevně ladily s barevnou skříní, židlemi nebo pohovkou. Například i tón v tónu.

Osvědčenou metodou jak barevně postavit interiér je kombinace tří barev. Například bílé, béžové nebo světle šedé – ty obarví největší plochy, a dvou pružných barev, tedy odstínů, z nichž jedna vytváří dynamický kontrast a ta druhá s hlavní barvou harmonizuje, akorát je o odstín či dva intenzivnější.