Často kladené otázky týkající se obkladů s efektem kamene

Často kladené otázky týkající se obkladů s efektem kamene 1

Kámen byl vždy považován za materiál, který ztělesňuje noblesu a kouzlo minulosti a byl odedávna součástí našich interiérů i exteriérů, i když jeho někdy úmorná údržba mnohé brzdila. Naproti tomu dlaždice s kamenným vzhledem spojují technické vlastnosti porcelánové kameniny s elegantní krásou kamene. Použití pokročilých technologií umožňuje reprodukovat přírodní kámen přesným a věrným způsobem. Díky tomu je keramický kámen efektivním řešením pro vaši podlahu a obklady stěn.

Co je keramický kámen?

Dlaždice s efektem porcelánového kamene jsou podle svých protiskluzových vlastností určeny pro vnitřní i venkovní použití. Díky svým technickým vlastnostem je vhodný do jakéhokoli prostředí. Porcelánové kameninové obklady z estetického hlediska reprodukují přírodní kámen do nejmenších detailů, včetně jeho drsnosti, odstínů a žilek díky novým technologiím používaným při výrobě. Kouzlo kamenů starých časů, utvářených časem, tak nachází moderní a inovativní interpretaci v keramických kamenných obkladech. Reprodukce různých druhů kamene, jako je travertin nebo bluestone, je tak realistická, že mezi keramickým kamenem není žádný vizuální rozdíl.

 

Mohu použít kámen jako dlaždice ve všech místnostech?

Dlaždice s kamenným efektem mají kouzlo a texturu materiálu, ze kterého jsou inspirovány, a zároveň se vyhýbají omezením, která může ukládat přírodní kámen. Technické vlastnosti keramického kamene, zejména jeho vysoká odolnost vůči vodě a vlhkosti, ale i nepřízni počasí a dalším venkovním faktorům, z něj dělají ideální podlahovou a stěnovou krytinu pro všechna použití. Keramické obklady proto můžete použít v koupelnách, kuchyních, na terasách a dokonce i u bazénů!

 

Jak udržovat keramický kámen?

Keramické kamenné obklady nevyžadují žádné speciální nebo zdlouhavé ošetřování. Čištění porcelánové kameniny vyžaduje každý den také čistou, horkou vodu a mop. Nízká pórovitost porcelánové kameniny umožňuje, aby skvrny zůstaly na povrchu a byly snadno odstranitelné.

 

Jakou dlaždici ve vzhledu kamene vybrat?

Na rozdíl od přírodního kamene, který je někdy pro určitá použití nevhodný, mají dlaždice s efektem porcelánového kamene stejné technické kvality bez ohledu na kolekci, kterou si vyberete. Lze je použít v interiéru i exteriéru a vše, co musíte udělat, je sladit vámi vybrané dlaždice se stylem dekorace s ohledem na nábytek, barvu stěn nebo podlahy a atmosféru, kterou chcete vytvořit. Projděte si největší nabídku „kamenných“ obkladů a dlažeb, kterou jsme pro Vás připravili.