6 tipů na netradiční využití cibule!

6 tipů na netradiční využití cibule! 1

Cibule je úžasná zelenina s všestranným využitím. Může za to její silná aroma a antibakteriální účinky. Vyzkoušejte i tyto netradiční způsoby jejího využití.

Pokud vás štípne včela

Pokud na vás v zahradě zaútočila včela, vezměte plátek cibule a uvádějte jej na místo bodnutí. Účinné látky obsažené v cibuli zmírní nepříjemnou bolest.

 Vycvičte domácí mazlíčky

Pokud se váš pes nebo kocour ještě nenaučili, co všechno nesmí kousat ani škrábat a kam všude nesmí chodit na záchod, dejte na zakázané místa několik plátků cibule. Kočky a psi nesnášejí pach této aromatické zeleniny, a tak se na označená místa přestanou vracet.

Zachraňte nože od rzi

Na zrezivělý nůž nikdy nepoužívejte drátěnku nebo agresivní chemické čistidla. Vyzkoušejte mnohem jednodušší postup. Zapíchněte nůž do velké cibule a několikrát jím přejděte po šťavnaté dužině. Pokud je velmi rezavý, postup opakujte vícekrát. A pak se můžete s vyblýskaným kuchyňským náčiním pustit do přípravy oběda.

Ekorepelent proti komárům

Mnozí labužníci tvrdí, že pokud zkonzumujete větší množství cibule nebo česneku, případně si natřete pokožku cibulovými plátky, odeženete nejen přátel a příbuzných, ale i komáry a ostatní bodavý hmyz.

Malujete? Přehlušte pach chemikálií

Vymalovali jste ložnici krásným novým odstínem, jenže celou noc vás probouzí nepříjemný pach malby. Dá se s tím vůbec něco udělat? Do talíře s malým množstvím vody rozložte několik čerstvě nakrájených cibulí. Za pár hodin pohltí pach z barvy, a vy se budete moci konečně vyspat.

První pomoc

Pokud se vašemu společníkovi na večírku nebo v restauraci udělalo nevolno a nemáte u sebe lahvičku soli na čichání, požádejte hostitele nebo číšníka, aby vám přinesl čerstvě rozkrojenou cibuli. Její silná vůně zmoženi přítele zaručeně probere k životu.