Vestavěné skříně obohacují možnosti praktického bydlení

Vestavěné skříně obohacují možnosti praktického bydlení 1

Nejlépe se v novostavbách dnes prodávají dvoupokojové byty. Tento trend trvá již několik let, a tak velkometrážních bydlení je v nových projektech jen nepatrné množství.

Bydlet ve vlastním je k nezaplacení. Průzkum banky ČSOB zjistil, že postarat se o vlastní bydlení mají do pěti let v plánu přibližně čtyři Slováci z deseti (39 procent). Do jednoho roku to chce mít za sebou 13 perc. oslovených. Svou bytovou otázku právě řeší 21 perc. a naopak, 28 perc. lidí se tím dnes nezabývá. Vlastní bydlení má na Slovensku momentálně 45 procent lidí. U rodičů žije 32 perc., 18 perc. v pronajatém bytě, 5 perc. je v koleji.

Pokud si kupující vybírá z nabídky nových projektů a rozhodne se pro menší počet pokojů, vůbec to neznamená, že preferuje nižší komfort bydlení. Byty v novostavbách se zpravidla prodávají ve standardní úpravě, což znamená, že mají většinou podlahy, v koupelně a na WC sanitu, vchodové i interiérové ​​dveře, omítky a radiátory, ba někdy také kuchyňskou linku. Opakem standardu je holobyt.

Developeři zvyknou klientům nabízet při vybavení bytu i služby navíc. Například vestavěné skříně , montáž markýzy či klimatizace. Výjimkou není ani možnost úpravy dispozičního řešení bytu.

Slováci žijí zejména v bytových domech. V zmíněném průzkumu ČSOB to uvedlo 66 perc. respondentů. V rodinném domě žije ostatních 34 perc. Mezi úspěšných lidí však po rodinném domě touží přibližně každý druhý (49 proc.).

Při zařizování bytu se fantazii meze nekladou, nýbrž Slováci mají stále nejraději klasiku. Zhruba tři čtvrtiny oslovených (73 proc.) Se vyjádřilo, že preferují jednoduchý a moderní design bydlení. Zajímavé je zjištění, že zatímco 8 perc. respondentů by chtělo mít sólo místnost pro sport a relax, o prostorné kuchyni sní jen o něco více lidí (9 perc.).

Neznamená to však, že Slováci si nepotrpí na praktickou stránku bydlení. Každá domácí paní ví, že odkládacích prostorů v bytě nikdy není dost a že vestavěná skříň je vždy vítaným doplněním interiéru. I v tomto případě se dá očekávat součinnost ze strany investorské společnosti. Možností je také vybrat si přes e-shop , přičemž se dodavatelská firma postará o kompletní montáž.