Romantický farmářský život

Romantický farmářský život 1

Chalupářsky styl se spojuje s přírodou, nevtíravou jednoduchostí a klidem. Může však vypadat i noblesně – a tento dům je toho příkladem.

Současný stav má blízko k dokonalosti. Ne vždy to však v této usedlosti z 19. století bylo. Klimatické změny a čas ji po trošce ohlodávali jako všude jinde. Majitelem se však podařilo zrekonstruovat ji do nevídané krásy a elegance.

Pokud byste se domem prošli teď, dýchal by klidem a zvláštním luxusem, který nespočívá v drahých značkách, ale v nadčasové kvalitě pravosti. Dřevěné trámy jsou masivní a dobře udržované, podlahy nepředstírají a netváří se, že jsou něčím jiným. Ze stropů visí černé kabely se zářivkami – jelikož jsou však usazeny v černých „klecích“, vypadají jako stylové starodávné svítilny.

Tento dům se nachází v Jihoafrické republice a jeho původní majitelé byli Holanďané. Podle doložených dokumentů se datuje od roku 1840. Dnes má mnoho zajímavých nápadů, které nemusí stát velké peníze. Stačí trpělivost a klidná mysl, která si může dovolit snít. Možná místo sledování televize či sociálních sítí.

Vzhledem ke své velikosti, dům není příliš zaplněn nábytkem. Díky tomu mohou jednotlivé prvky pěkně vyznít. Navzájem si nekonkurují a prostor tak působí uklidňujícím dojmem. Majitelé investovali hlavně do údržby trvalého zařízení – podlah, dřevěných stropů, renovace oken.Ostatní vybavení se doplňovalo postupně, beze spěchu. Výsledkem je okouzlující směs, která v konečném důsledku vytváří harmonický celek. Podobně jako rodina – každý člen domácnosti má svůj specifický charakter, ale spolu vzniká příjemná společnost.