Řadový dům se zahradou nemusí být nuda

Řadový dům se zahradou nemusí být nuda 1

Pro mladý pár s malým synem je téměř nutností, aby byl dům odolný a snadno udržovatelný. Ale takové bydlení nemusí být nudné. Naopak!

I řadovka může být originální, jednoduchá a vkusná. Dokazují to fotografie z interiéru, který realizovala firma KYZLINK.

Řadový domek s podlahovou plochou 122 metrů čtverečních nabízí nejen vlastní bydlení, dostatek soukromí nebo zahradu s posezením na terase, ale zároveň patří k těm energeticky úsporným. Když máte z každé strany sousedů, jen těžko vám stěnami může unikat velké množství tepla. Také péče o malou zahradu není nijak náročná. Je to ideální dům pro mladou aktivní rodinu se spoustou zájmů a koníčků.

Symbióza barev a materiálů

Přízemí řadového domu tvoří velký obytný prostor, jehož součástí je i kuchyň a jídelna. Na něj navazuje terasa s posezením v malé zahrádce, která se dá v létě považovat za další obytnou pokoj. V obývacím pokoji byl původně plánovaný i krb, ale majitelé ho zatím nechtěli. Volné místo zatím využívají jako hrací koutek pro syna. Zajímavým prvkem obývacího pokoje je policová skříň, doplněná panelem posuvným ve vodících lištách. Pouze na majitelích tak záleží, zda nechají otevřenou levou část stěny a pravou uzavřou, nebo opačně. S panelem je pak sladěná televizní stěna a uzavřená skříňka vedle ní. I na její výrobu byla použita kombinace ořechové dýhy, bílého laku polomat a matného skla lacobel.

Pohovka z bílé kůže splňuje požadavky na jednoduchou péči a dlouhou životnost. Lakovaná kůže je totiž mnohem méně náročná na údržbu než textilní potahy. Díky povrchovému ošetření se totiž například rozlitý nápoj jen tak rychle nevsákne a máte čas ho otřít. Stejně se dovnitř nedostanou nečistoty.

Jednoduchý, ale originální stolek připomíná dva na sebe složené kvádry. Je velmi praktický, uvnitř skrývá několik zásuvek s dotykovým ovládáním. Nikde proto nevidíte žádné úchytky ani madla, na jejich otevření tedy stačí dotyk prstem. A to platí pro většinu zásuvek i skříněk v domě.

Rodinný život kuchyňský

Skutečným centrem rodinného života se jako v mnoha jiných domácnostech ale stala kuchyň a jídelna. Majitelé zvolili pevný ořechový stůl s pohodlnými židlemi, při kterém tráví mnohem více času, než předpokládali.

Při navrhování kuchyňské sestavy architekti Kyzlinku omezily množství horních skříněk na minimum. Jedna stěna je zcela zaplněná vysokými skříňkami s vestavěnou chladničkou a mrazničkou a troubami, za roletovými dvířky je schovaný kávovar a vše, co je třeba na přípravu kávy. V dalších skříňkách zůstalo ještě dost volného místa na ukládání potravin a nezbytných kuchyňských pomocníků.

Samotná kuchyň má tvar písmene U, tvoří velkorysou plochu. Na skříňkách se opět objevuje ořechová dýha, pracovní desku architekti zvolili z umělého kamene Bienstone a prostor za ní je z bílého skla lacobel. Stejné bylo použito i na výplně v obývací části.