Co prozrazuje nábytek o vaší osobnosti?

Co prozrazuje nábytek o vaší osobnosti? 1

Proč máte vy nebo vaši přátelé zařízený svůj interiér právě tak jako máte? Odpověď – protože se mi to tak líbí – je povrchní. Pravda je ukryta hlouběji, ve vaší osobnosti.

Naše osobnost totiž ovlivňuje vše, co děláme a má vliv i na styl, ve kterém si zařizujeme interiér. Výběr materiálů, barev, nábytku a dekorací je výsledkem naší individuality.

Minimalistický styl

Tento styl se nese v duchu hesla „méně je více“. Je organizovaný a efektivní, není v něm místo pro žádné zbytečnosti. Upřednostňují ho perfekcionisté a metodicky uvažující lidé, kteří mají rádi, když věci jdou podle plánu. Důraz kladou na kvalitu, funkčnost a nadčasovost, které jsou pro ně více než moderní trendy.
Lidé, kteří vyznávají tento styl, jsou přímočaří a odhodláni a většinou introvertní orientace. Mají smysl pro detail, proto pro ně není problém sladit barvy, materiál, nábytek i doplňky do dokonale působícího celku.

Skandinávský styl

Lidé, kteří mají takto zařízený interiér, vyznávají podobné hodnoty jako „minimalisté“. Mají rádi kvalitu, ale design musí vyjadřovat jejich individualitu. Jsou to přátelští a společenští lidé, kteří se zajímají o kulturu. Velký důraz kladou na komfort, pohodlnost a vytvoření útulného domova. Cení si své přátele a dbají o jejich pohodlí. V skandinávském interiéru není centrem obývacího pokoje televizor, ale přátelské posezení.

Japonský styl

Japonský styl patří k nejpřísnějším designem. Může připomínat minimalismus, ale je úzce propojen s japonskou kulturou. Proto obsahuje prvky, které jsou pro ni typické.
Není v něm mnoho doplňků ani vzorů. Neměl by se prolínat s žádným jiným stylem.
Mají ho rádi pozitivně naladěni lidé, kteří mají rádi vzdušné prostory, milují pořádek, organizovanost. Jsou energičtí a hloubaví, cítí a ctí si vnitřní propojenost s přírodou, respektují její principy.

Pop-art styl

V interiéru zařízeném v pop-artu jsou jasné živé barvy a netradiční umělecká díla . Je typický pro dynamické lidi, kteří si cení svou intimitu a neradi odhalují své nitro. Jsou to zajímavé osoby plné tajemství, které se rádi obklopují osobními předměty.
V interiéru nejsou umístěny náhodně nebo kvůli estetice. Každý z nich vypráví příběh, který souvisí s osobním životem majitele.
Lidé, kteří mají rádi pop-art se zajímají o umění a historii. Nejsou to jednoduché osobnosti, což se promítá i v použitých barvách. Výsledný efekt však působí svěže a elegantně.

Shabby chic styl

Pro termín shabby chic se vžilo označení nedbalá elegance. Preferují ho šťastní, pozitivně naladěni, přátelští a společenští lidé. Jsou to optimisté od kosti, kteří se snaží dobrou náladu šířit ve svém okolí. Oblibují vzdušné, svěží a barevné interiéry.
Málokdy se obklopují novým nábytkem, cení si předměty, které už něco zažili.Jsou velmi kreativní a mají vysoké estetické cítění.
Tento styl totiž nemá jasná pravidla a vyžaduje si vysokou dávku citu, aby působil upraveně a esteticky. Ti, kteří toto dokážou jsou bezpochyby extrovertní osobnosti s charismatem, které milují umění a život.

Vintage styl

Vintage má řadu variací. Nese se v duchu hesla „staré je dobré“ a zahrnuje široké období 20. až 70. let minulého století. Snadno si jej můžete splést s retrem nebo stylem shabby chic.
Stejně náročné je charakterizovat lidí, kteří ho mají rádi. Jde o unikátní osobnosti, které mají rádi historické předměty s „duší“. Přesně vědí, co chtějí, nebojí se experimentovat a kombinovat. Často jde o perfekcionisty, kteří však i rádi sní.

2815157