Cech podlahářů dělá i odborné posudky na podlahářské práce

Cech podlahářů dělá i odborné posudky na podlahářské práce 1

Podlaha patří k nejvíce exponovaným částem domácností, proto se vyplatí investovat do kvality. Reklamace podlahy totiž není jednoduchá a zákazník s ní nemusí u prodejce či dodavatele zchodili.

Uznání reklamace podléhá i správné uložení podlahy. K tomu, zda se dodržela technologie montáže, je často potřebný odborný posudek. Posudky na podlahářské práce vydává i Cech podlahářů . Záruka na podlahu je ze zákona dva roky. V této lhůtě může zákazník uplatnit právo na odpovědnost za vzniklé chyby. Na Ministerstvu spravedlnosti ČR jsou zapsáni jen soudní znalci, kteří se zabývají posuzováním staveb jako takových. Znalci zaměřeni speciálně na podlahy neexistují, proto při reklamaci záleží av mnoha případech i postačuje odborný posudek od renomované stavovské organizace.

Odborný posudek při reklamaci záleží

Pokud je zákazník přesvědčen, že reklamaci podlahy mu zamítli neoprávněně, může si dát odborný posudek vypracovat v Cechu podlahářů. „Vydáváme odborné posudky na podlahu, přičemž zhodnotíme její stav a snažíme se určit konkrétní příčinu poruchy. Posuzujeme fakta kolem chování materiálu a také technických okolnosti montáže. V cechu podlahářů je několik renomovaných posuzovatelů, kteří po kontrole podlahy určí, kde mohla nastat chyba, či v uložení, v realizaci podlahy nebo zda jde o vadu materiálu, „vysvětluje  tajemník Cechu podlahářů .

Úkolem posuzovatele je objektivně zhodnotit stav, jaký nastal, a výsledky zdůvodnit. Objednatel se pak rozhodne, zda mu odborný posudek od cechu podlahářů stačí pro komunikaci s realizátorem nebo dodavatelem materiálu. Vyjádření posuzovatele je obvykle dostatečným argumentem na uznání reklamace. Pokud však ani s odborným posudkem zákazník u realizátora nebo dodavatele neuspěje, může se obrátit na soud. Ten odborný posudek buď uzná, nebo si vyžádá vlastní znalecký posudek.

O záruku vás nepřipraví správná montáž

Kupovat si v obchodě podlahu a pak hledat podlaháře, který ji uloží, se velmi nedoporučuje. Z hlediska reklamace dochází k nepříjemnostem, kdy dodavatel viní z poruchy podlaháře a naopak. V každém případě je nejdůležitější uložení podlahy zkušeným odborníkem, což zaručí funkčnost podlahy, ale i bezproblémové uznání reklamace.

„O uznání reklamace se zákazník může připravit právě nekvalitní montáží. Členství v Cechu podlahářů  je zárukou zručných odborníků, na kterých se lze spolehnout. Kromě šikovných realizátorů nabízíme také komplexní poradenství pro správné kladení a zhotovení různých druhů podlah,“ dodává tajemník.