Barva střešní krytiny

Barva střešní krytiny 1

Celkový vzhled vašeho domova dotváří střecha. Je opravdu důležitým prvkem, proto je třeba správně vybrat její barevné provedení. Záleží to samozřejmě i prostředí, ve kterém bydlíte, od stylu domácnosti či práce a dalších faktorů.

Důležitá je klima. Barva střechy může ovlivňovat teplotu v podkroví, aniž byste o tom věděli. Krytina bílé a světlé barvy odrážením slunečního světla, udržuje nízkou teplotu v domě. Tmavší krytina pohlcuje teplo, díky čemuž udržuje dům v teple v chladnějších podmínkách. Také rychleji taje sníh či led na střeše.

Sjednocení barvy střešní krytiny s ostatními prvky vašeho domu, jako jsou cihly, dřevěné obklady či kámen vyžaduje určitý čas na správnou kombinaci. Můžete se poradit s odborníky aby byl výsledek vkusný a vše správně ladilo.

Myslete na to, jak působí váš dům na kolemjdoucích. Volbou neutrálních barev nic nezkazíte, protože jsou v kurzu již několik let. Jsou to například krémové, hnědé, šedé barvy nebo barva hlíny. Pokud chcete být více moderní, neváhejte použít výrazné barvy.

Váš dům bude vypadat opticky menší, pokud zvolíte tmavé barvy. Naopak větším dojmem bude působit, když použijete barvy světlejší.

Při výběru střechy, myslete tak trochu i na své sousedy, pokud nějakých máte. Nebylo by zcela fér kopírovat jejich střechu, pokud to není norma v místě, kde bydlíte. Zapojte svou fantazii a uvidíte, že konečný výsledek bude mít zvláštní styl.

Nakupujte pečlivě as dostatkem času. Pořiďte si vzorky barev, které tvoří zevnějšek vašeho domova a neváhejte výběr správné barvy krytiny konzultovat s odborníkem.

Zvýrazněte architektonickou stránku vašeho domova. Každý dům je postaven v nějakém stylu, který se dá ještě více dotvořit i správným výběrem barevné krytiny.

Trh nabízí širokou škálu střešní krytiny. Věnujte proto zvýšenou pozornost kvalitnímu materiálu. Na výběr máte pálenou keramickou krytinu, betonovou krytinu, asfaltové šindele, bitumenové vlnitou krytinu, vláknocementovou krytinu ale i plechovou střešní krytinu.