Dědic hotelové sítě Hilton prodává dům na pláži: Nový majitel za něj dá maličkost – 8 milionů dolarů!

Dědic hotelové sítě Hilton prodává dům na pláži: Nový majitel za něj dá maličkost - 8 milionů dolarů! 1

Nasledovník Hiltonovského pohostinského klanu, Steven Hilton prodává nádhernou plážovou vilu – a nedává ji levně. Vnuk podnikavého zakladatele hotelové sítě na prodeji vydělá necelý milion.

Vilu přímo na pláži koupil před deseti lety za 7,1 milionu. Věrný rodinné tradici tedy umí zhodnotit majetek. Původně měl však mnohem větší plány. Ještě loni za třípodlažní vilu totiž chtěl až 10,4 milionu.

Elegantní vila s plochou 315 m² má 4 ložnice a 5 koupelen, podlahové topení a výhled na oceán z každého pokoje. Součástí nemovitosti je i garáž pro 2 auta a 15-metrová terasa obrácená na oceán.

Steven Hilton jakoby se vymykal hiltonovskému klanu. Jeho dědeček, zakladatel značky Hilton Hotels Conrad Hilton, se narodil v San Antoniu (americký stát New Mexico) v rodině norského imigranta. Jeho matka byla americko-německého původu. Po rodičích zdědil dvě důležité vlastnosti: houževnatost a pracovitost. Během 1. světové války dva roky sloužil ve vojenské jednotce ve Francii. Po návratu do USA se rozhodl pro kariéru v bankovnictví. V duchu americké podnikavosti si zase nenechal ujít žádnou příležitost.

Traduje se, jak přišel do Texasu s úmyslem koupit menší banku, n místo toho koupil svůj první hotel se 40 pokoji. Využil období zlaté éry ropné těžby a postupně (často velmi výhodně) skupoval hotely po celém Texasu.
Nezlomila ho ani Velká krize v 30. letech, když část z nich musel prodat. Tehdy se pravděpodobně projevila nezlomnost jeho norského otce. Nadále v nich pracoval jako manažer, časem se finančně zvedl a znovu získal kontrolu nad osmi hotely.

V následujících desetiletích hotelovou síť rozšířil iv jiných amerických státech a ve světě. Své investice rozšířil iv jiných oblastech. Po jeho smrti (zemřel jako 91-letý) se pokračovatelem rodinného byznysu stal jeho syn Barron, který celkový majetek dále zvelebil.

Vnuk Conrada Hiltona, Steven je dalším následníkem hiltonovského klanu. Žije v Malibu, aby se mohl co nejčastěji věnovat své největší zálibě – surfingu. Odkdy oficiálně odešel do důchodu, věnuje se turistice, józe a zahradnictví.