Rostliny v koupelně

Rostliny v koupelně 1

Jsou rostliny, které milují přítmí a vlhkost. Toto jim dosyta poskytne jedině koupelna, takže zahoďte umělé květiny a dejte si tam tyto živé nádhery!

Základem je zvolit si správný druh rostliny

 tomto případě rostlinu, která bude vyžadovat méně světla a vyšší vlhkost. To jsou ideální podmínky, například pro tropické rostliny. 

Orchidej

Jemné až éterické rostlinky nevyžadují mnoho, vlhkost a teplo jim skutečně sluší. Ideální do koupelen, které mají i denní světlo. Z pestré nabídky orchidejí doporučujeme sáhnout po druhu Dendrobium, Phalaenopsis nebo Paphiopedilums. 

Potos

Potos zlatý je popínavá rostlinka, ideální i pro méně zručné pěstitele. Svými listy osvěží celou koupelnu. Pokud se mu bude dařit, pěkně se vám rozroste a má rád závěsné květináče. Výhodou potosu je to, že je seženete v mnoha barevných variantách. Pozor, všechny potosu jsou jedovaté jak pro děti, tak i pro domácí zvířata. 

Zelenec chocholatý

Zelenec má zelené listy s bílými okraji a bude dobrým společníkem nejen v koupelně, ale i v ložnici či v jiné místnosti. Jeho pěstování je opět nenáročné, nevyžaduje hodně světla. Nezapomeňte mu poskytnout prostor, ideálně pod stropem.

Žumen routolistý

Tato rostlinka původem z Jižní Ameriky může zdobit svými proměnlivými listy i vaši koupelnu. Má ráda světlejší místnosti a hodně vlhkosti, připravte se na to, že je popínavá. Odměnou vám bude stonek, která mění barvu ze zelené na hnědou a záplava sytých zelených listů. 

Bromélie

Tyto tropické krásky potřebují hlavně vodu a vzduch. Vypadají velmi exoticky, proto doporučujeme vyhradit jim místo, kde skutečně zaujmou! Bromélií najdete mnoho druhů v různých barevných kombinacích. Do koupelny si zkuste pořídit druhy jako Guzmania lingulata, Neoregelia carolinae, Aechmea fasciata nebo zkuste tilandsie. 

Náš tip:  Do malé koupelny zvolte menší rostlinku, pokud máte prostoru hodně, můžete umístit do koupelny jednu větší rostlinu, nebo na několik míst různé kombinace svých oblíbených rostlinek.